خواص انار , خواص معجزه آسای انار

خواص انار , خواص معجزه آسای انار ,خواص رب انار , طرز تهیه رب انار

انار برای تغذیه سالم خود غذا خورده است. امروزه، آب این میوه بخش مهمی از رژیم های سالم است.

انار یکی از ثروتمندترین میوه ها در زمین است.

آنها حاوی طیف وسیعی از ترکیبات گیاهی سودمند هستند که از طریق غذاهای دیگر غافلگیر می شوند.مطالعات نشان داده اند که ممکن است برای بدن شما چندین مزیت داشته باشد، احتمالا خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد .

آب انار تنها بیش از 40 درصد از نیاز روزانه ویتامین C خود را دارد. در زمان پاستوریزه، ویتامین C می تواند از بین برود، بنابراین برای انار و انار تازه انار را انتخاب کنید تا اکثر مواد مغذی را دریافت کنید.

تازگی محققان متوجه شدند که ممکن است باعث توقف رشد سلول های سرطانی پروستات شود.

 

انار دارای دو ترکیب گیاهی با خواص دارویی قوی است. دانه های انار، رنگ های قرمز پر جنب و جوش خود را از پلی فنل ها می گیرند. این مواد شیمیایی آنتی اکسیدان های قوی هستند.

آب انار حاوی مقادیر بالاتری از آنتی اکسیدان ها نسبت به اکثر آبمیوه های دیگر است. همچنین دارای سه برابر آنتی اکسیدان ها نسبت به شراب قرمز و چای سبز است. آنتی اکسیدان ها در آب انار می توانند به حذف رادیکال های آزاد، محافظت از سلول ها از آسیب و کاهش التهاب کمک کنند.

خواص اعجاب انگیز انار

حفظ سطح فشار خون از خواص انار:

عصاره انار ، ضایعات و تورم رگ های خونی را کاهش می دهد و فشار خون بالا را کاهش می دهد.انار به عنوان آسپرین طبیعی عمل می کند، خون را رقیق می کند و در نتیجه جریان خون در بدن را بهبود می بخشد.

انار برای محافظت در برابر سرطان:

این آنتی اکسیدان ها در این عصاره رادیکال های آزاد را از بین می برد و مانع رشد سلول سرطانی می شود . گفته می شود که عصاره انار، القا کننده آپوپتوز است که در آن سلول های سرطانی خود را از بین می برند. این میوه در پیش گیری از سرطان پروستات و سینه بسیار مفید است.

فواید و خواص انار 

بهبود هضم از خواص انار:

انار وقتی به سیستم گوارشی می رسد به شکم و کبد کمک می کند. هم چنین به تسکین عفونت های دستگاه ادراری و آسانی جریان ادرار کمک می کند. غنی از فیبر رژیمی است و به تنظیم حرکات روده کمک می کند.

انار برای جلوگیری از کم خونی:

کم خونی زمانی ایجاد می شود که بدن سلول های خونی قرمز کمی دارد میزان بالای آهن در آب انار به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند. هم چنین درمانی بزرگ برای چشم های قرمز و دردناک در نظر گرفته می شود – تنها چند قطره از عصاره را در چشمان بریزید.

انار مناسب برای پیش از زایمان و مفید برای زنان باردار :

عصاره انار حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی و همچنین اسید فولیک است که همه آن ها در رژیم غذایی قبل از تولد ضروری هستند. خواص ضد التهاب آن به بهبود جریان خون برای مادر و جنین کمک می کند. پتاسیم موجود در آب انار از گرفتگی عضلات ماهیچه در رابطه با بارداری جلوگیری می کند و حتی از زایمان زودرس جلوگیری می کند.

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *