اخبار تازه های کتاب دیماه 1397

اخبار تازه های کتاب دیماه 1397

تازه های دنیای کتاب

📚 کتاب «گربه راهنمای ما» نوشته‌ی استفان گارنیه با ترجمه‌ی مطهره حیدری توسط انتشارات شمعدونی منتشر شد. این کتاب روان‌شناسی با مقایسه‌ی رفتار گربه با انسان در پی این است که چگونه می‌توان از شخصیت و رفتار گربه‌ها در زندگی شخصی بهره گرفت.

📚 کتاب «اختراع قوم یهود» نوشته‌ی شلومو زند با ترجمه‌ی احد علیقلیان توسط نشر نو منتشر شد. این کتاب، اثری درباره‌ی تاریخ است که با چند داستان شخصی آغاز می‌شود. نویسنده در سطور این کتاب با کشیدن خط بطلان بر افسانه تبعید اجباری یهودیان به دست رومیان (در قرن اول میلادی) به این نتیجه‌گیری رسیده که بیشتر یهودیان امروز، فرزندان نوکیشانی هستند که زادگاهشان سراسر خاورمیانه و اروپای شرقی بوده است.

📚 کتاب «تراژدی کافی نیست» نوشته‌ی کارل یاسپرس با ترجمه‌ی البرز حیدرپور توسط نشر مرکز منتشر شد. این کتاب ۶ فصل دارد که به ترتیب عبارت‌ند از: آگاهی از امر تراژیک، ویژگی‌های بنیادین امر تراژیک، مسئله حقیقت، ذهنی بودن امر تراژیک، تاویل‌های بنیادین امر تراژیک، نابسندگی دانایی تراژیک.

📚 رمان «دشت بهشت» به عنوان اولین کتاب از مجموعه‌ی «میراث اشتاین‌بک» توسط نشر افق راهی بازار نشر شد. این کتاب یکی از آثار اشتاین‌بک را با ترجمه‌ی اسدالله امرایی در بر می‌گیرد. موضوع این رمان هم مانند «خوشه‌های خشم» درباره‌ی زندگی مهاجران است.

📚 رمان «جنگ دوم سگ» نوشته‌ی ابراهیم نصرالله نویسنده‌ی فلسطینی که در سال ۲۰۱۸ برنده‌ی جایزه‌ی بوکر عربی شد، با ترجمه‌ی ستار جلیل‌زاده توسط انتشارات گل‌آذین منتشر شد.

📚 کتاب «دوشیزه به عشق بازمی‌گردد» شامل مجموعه‌ غزلیات آرش آذرپیک با پیشگفتار و تاریخ‌نامه‌ی تحلیلی و آکادمیک غزل از آغاز تا غزل مینیمال به قلم آوین کلهر و هنگامه اهورا توسط نشر دیباچه منتشر شد.

📚 مجموعه داستان کوتاه «زن‌ها همیشه همین طور هستند»، اثر امیر پروسنان، شامل ۱۵ داستان کوتاه، توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شده است.

📚 کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی» نوشته‌ی آن‌ماری ون‌دن‌هارک با ترجمه‌ی عباس رضایی‌ثمرین توسط انتشارات ثانیه منتشر شد. موضوع کتاب در عنوان فرعی آن یعنی «راه و رسم مراقبت از شهرت و نجات از بحران در فضای مجازی» قید شده و در آن یک برنامه‌ی عملیاتی شامل استراتژی‌ها و تاکتیک‌های آزموده شده برای مدیریت ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی ارائه شده است.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0