دانلود رایگان سال اسپاگتی.PDF از هاروکی موراکامی

دانلود رایگان سال اسپاگتی.PDF از هاروکی موراکامی, اینبار نیز کتابی دیگر از این نویسنده شهیر ژاپنی را بصورت رایگان برای شما آماده نموده ایم. سال اسپاگتی

به محض اینکه شروع به بیرون پرت کردن چیزها می‌کنی متوجه می‌شوی دوست داری از شر همه چیز خلاص شوی …

📕 سال اسپاگتی

معرفی کتاب سال اسپاگتی

هاروکی موراکامی( -۱۹۴۹)، نویسنده ژاپنی است.

در یکی از داستان‌های کوتاه این کتاب به نام «دختر جشن تولد» می‌خوانیم:

«آن روز – روز تولد بیست سالگی اش- باز هم قرار بود مثل همه روزهای دیگر بر سر میزها برود و از مشتری‌ها سفارش بگیرد. همیشه روزهای جمعه کار می‌کرد اما اگر همه چیز مطابق برنامه آن روز خاص پیش می‌رفت، می‌توانست شب را مرخصی بگیرد. آن یکی دختر که کارش پاره وقت بود قبول کرده بود شیفتش را با او عوض کند. صدای داد و فریاد یک سرآشپز عصبانی آن هم در حالی که خوراک کدو حلوایی و غذاهای دریایی را روی میز مشتری‌ها می‌گذارد، به هیچ عنوان روش خوبی برای گذراندن جشن تولد ۲۰ سالگی نبود. اما آن یکی دختر سرما خورده بود و به تب و اسهال افتاده بود و او باز هم ناچار بود که سر کارش حاضر شود.

سعی کرد دختر بیمار را که زنگ زده بود تا عذرخواهی کند آرام کند و گفت: “نگران نباش، در هرحال قرار نبود من هم کار به خصوصی انجام بدم، حتی روز تولد بیست سالگیم.”

در واقع اصلا مایوس نشده بود. یک دلیلش این بود که چند روز قبل بحث شدیدی بین او و دوست پسرش شده بود. آن‌ها از دوران دبیرستان با هم دوست بودند. بحث بی خود و بی دلیل شروع شده بود اما آن چنان بالا گرفت که تبدیل به داد و فریادهای طولانی شد. آن قدر دعوایشان شدید بود که شک نداشت پیوند محکمی که روزی بین آن‌ها وجود داشته است، برای همیشه از بین رفته است.»

سال ۱۹۷۱ سال اسپاگتی بود . من در سال ۱۹۷۱ اسپاگتی می پختم تا زنده بمانم و زنده بودم تا اسپاگتی بپزم . بخاری که از قابلمه ی آلومینیومی بلند می شد ، باعث غرور و لذت من بود و سس گوجه فرنگی که در تابه قل قل می کرد ، تنها امید بزرگ من در زندگی …. اگر مایل به خواندن ادامه کتاب سال اسپاگتی هستید با ما همراه باشید .

 

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0