دانلود رایگان کتاب آموزش پیش از ازدواج pdf – مهدی میر محمد صادقی

دانلود رایگان کتاب آموزش پیش از ازدواج pdf – مهدی میر محمد صادقی

یکی از مهمترین مسائل جوانان ازدواج و انتخاب همسر و امور مربوط به آن است. ما در سایت ونوس نت تلاش کردیم تا بهترین کتاب ها و مقالات روز ایرانی و خارجی در زمینه آموزش های قبل و بعد از ازدواج را در اختیار شما بگذاریم ، که از جمله کتاب های مشهور سایت ما می توان به کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم اشاره کرد. در این مطلب از ونوس نت کتاب pdf آموزش پیش از ازدواج تالیف مهدی میر محمد صادقی را برای دانلود رایگان شما عزیزان آماده کرده ایم.

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات زندگی است.اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود، که اطلاعات و دانسته های ما و تجربه و پختگی ما در برابر بزرگی این تصمیم اندک و ناتمام است.قبل از ازدواج اختیار و قدرت در تصمیم گیری بسیار است و می توان از تشکیل ساختار های مشکل زا دوری کرد.اما پس از ازدواج،هنگامی که ساختارها شکل گرفت تنها می توان کارکرد های مشکل را کاهش دادو به ندرت می توان در ساختارها تغییر ایجاد کرد.

ضرورت آموزش پیش از ازدواج:نهاد خانواده یکی از نهاد های مهم اجتماعی است که با ازدواج شروع می شود.سنگ بنای نهاد خانواده در ازدواج گذاشته می شود.ما در انتخاب خانواده ای که در آن به دنیا آمدیم اختیاری نداشته ایم،اما معمار خانواده آتی خود خواهیم بود.ازدواج موفق،پایه و بنیان عالی برای ایجاد خانواده ی شاد و مستحکم است.

پیش زمینه های مورد نیاز پیش از ازدواج: 1-آزمون بینشی برای اثبات کفایت و رشد متناسب بینش فرد در مورد ایجاد یک خانواده.2-گذراندن آزمونی درباره آشنایی با مشکلات و انتظارات ازدواج و قوانین حاکم بر زندگی مشترک.3-گذراندن آزمون عملی در جهت اثبات مهارت های ارتباط مثبت و مهارت های حل تعارض.

آشنایی:فرآیند تبادل اطلاعات و عواطف بین دو نفر از جنس مقابل به منظور تصمیم گیری برای ازدواج است.اولین عنصر محرک برای آشنایی با یک نفر جذابیت اوست.جذابیت در آغاز و گسترش آشنایی زن و مرد تاثیر به سزایی دارد.

نظریه های آشنایی:دو نظریه در این باب وجود دارد:1-همسان همسری 2-ناهمسان همسری

نظریه همسان همسری استوار بر این فرض است که هرچه شباهت ها و همانندی ها بیشتر باشد دو طرف بیشتر مایل به آشنایی با یکدیگر هستند.نظریه ی ناهمسان همسری بیان می کند که ما بیشتر به افرادی علاقمند می شویم که ما را کامل کند.

برای استفاده از بقیه نکات این کتاب پیشنهاد می کنیم این کتاب را دانلود کنید

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0