دانلود رایگان کتاب قدرت عادت pdf

دانلود رایگان کتاب قدرت عادت pdf از چارلز داهیگ , در این مطلب از بخش پرفروش ترین کتاب های روانشناسی ، کتاب قدرت عادت اثر داهیگ را بصورت رایگان برای دانلود شما عزیزان قرار داده ایم.

کتاب قدرت عادت که در سال 2012 منتشر شد، برای مدت زیادی در لیست پرفروش ترین های روزنامه نیویورک تایمز بود.‏ و از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.‏

📕 کتاب : قدرت عادت

چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت، تحقیقات علمی و اجتماعی را ترکیب کرده و می نویسد: عادت با الگویی روانشناختی به نام «حلقه عادت» شروع می‌شود که سه فرآیند جداگانه دارد. ابتدا نشانه یا انگیزه(سرنخ) وجود دارد که به مغز شما می گوید وارد مرحله اتوماتیک نسبت به رفتاری خاص شود. بعد از آن، مرحله معمول انجام آن رفتار(روتین) است و مرحله سوم، پاداش است؛ نتیجه و حسی که از انجام آن رفتار برای شخص حاصل می‌شود، و اینگونه حلقه عادت شکل می‌گیرد‏.‏

کتاب قدرت عادت در یک نگاه

کتاب قدرت عادت صدها پژوهش دانشگاهی، مصاحبه با بیش از سیصد و مدیر اجرایی و تحقیقات انجام‌شده در تعداد زیادی شرکت را با خود یدک می‌کشد. این کتاب روی عادت‌هایی تمرکز می‌کند که به‌ صورت تکنیکی تعریف‌ شده‌اند. کتاب قدرت عادت به سه بخش تقسیم‌شده است گه بخش اول بر روی این موضوع تمرکز می‌کند که عادت‌ها چگونه در زندگی افراد ظاهر می‌شوند. این بخش در مورد عصب‌شناسی شکل‌گیری عادت، چگونگی ساختن عادت‌های جدید و تغییر عادت‌های قدیمی، بحث می‌کند.نظیر مورد آن تبلیغات است که مسواک زدن را از کار ناشناخته تبدیل به یک دغدغه‌ی عمومی کرد.

بخش دوم کتاب قدرت عادت عادت‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها موفق را برسی می‌کند. این بخش جزییاتی را ارائه می‌دهد و راجع به اینکه چگونه یک مدیر اجرایی به نام پاول اونیل قبل از اینکه وزیر دارایی شود یک کارخانه آلومینیم که برای بقاء دست‌ و پا می‌زد را با تمرکز بر روی یک عادت زیربنایی در میانگین صنعتی داوجونز تبدیل به تولید برتر کرد. و اینکه چگونه با آموزش عادت‌هایی که برای تقویت قدرت طراحی‌شده بودند، یک دانش‌آموز ترک تحصیل‌کرده را تبدیل به مدیری برتر کرد.

قسمت سوم کتاب قدرت عادت به عادت‌های جوامع می‌نگرد. این بخش کتاب قدرت عادت شرح می‌دهد که چگونه جنبش‌های حقوق مدنی تا حدودی از طریق تغییر عادت‌های اجتماعی موفق شدند. و اینکه چرا یک تمرکز مشابه به کشیش جوان کمک کرد تا بزرگ‌ترین کلیسای کشور را بسازد. در پایان این بخش به بحث درباره سؤالات اخلاقی پیچیده پرداخته می‌شود. مکتب نوین خواندن این کتاب مفید را به شما عزیزان توضیح می‌کند. و از شما می‌خواهد اگر نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

شما حتما این جملات حکیمانه در باب عادت را شنیده اید که

مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود
مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود
مراقب رفتارت باش که عادت می‌شود
مراقب عادتت باش که شخصیت می‌شود
مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می‌شود

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0