دانلود رایگان کتاب مدار صفر درجه از احمد محمود

دانلود رایگان کتاب مدار صفر درجه از احمد محمود

رمان مدار صفر درجه ی زنده یاد احمد محمود از رمان‌هایی است که به نیاز وضعیت کنونی جامعه‌ی تشنه و در رکود ما برای آشنایی با جامعه‌ی زنده و پر تلاش و تکاپو پاسخ می دهد و ایجاب می کند تا افراد با مطالعه‌ی کتاب‌هایی از این نوع به دریافتی روشن و مستدل از حرکت اجتماعی در ابعاد مختلف و در حوزه های گوناگون فکری و روحی دست پیدا کنند. در این اثر درخشان هنری به باز نگری و روایت رویدادهای سال‌های ۳۲ تا ۵۷ آن‌سان عمیق نگریسته شده، گویی با افراد زنده ای ورای صفحات کتاب رودروئیم که در پیرامونمان هرگاه دقیق شویم حضورشان کاملاً برایمان ملموس است.

توجه : به درخواست ناشر محترم لینک دانلود حذف شد. با عرض پوزش از شما

گاهی کسانی که هزاران فرسنگ از شما فاصله دارند، می توانند احساس بهتری نسبت به کسانی که دقیقا در کنارتان هستند، در شما ایجاد کنند.

📕 مدار صفر درجه

مدار صفر درجه رمانی سه‌جلدی نوشته احمد محمود است. او این رمان را در سال ۱۳۷۲ چاپ کرد. این رمان دربارهٔ وقایع انقلاب ایران است که حوادث آن در شهر اهواز اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی این کتاب باران نام دارد.

به‌گفته عطاالله مهاجرانی وزیر ارشاد وقت ایران؛ قرار بود در جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در ایران که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۷۶ برگزار کرد، جایزهٔ ویژهٔ هیئت داوران به این کتاب اختصاص یابد اما به‌دلیل مخالفت سید علی خامنه‌ای رهبر ایران این جایزه اهدا نشد. مهاجرانی در نامه سرگشاده‌ای به رهبر ایران نوشته‌است: «تنها نقطهٔ مقاومت شما رمان مدار صفر درجه احمد محمود بود که از قضا به عنوان رمان برگزیدهٔ بیست سال ادبیات داستانی انتخاب شده بود و من هیچ‌گاه نگاه بهت‌زده و غم‌آلود احمد محمود را از یاد نمی‌برم… حتماً به یاد دارید فرمودید این رمان ضد جنگ است. گفتم مگر شما ضد جنگ نیستید؟! جنگ یک شر ناگزیر است و نه یک خیر لازم…»

شهرام عدیلی‌پور در نقدی دربارهٔ رمان مدار درجه صفر نوشته: «خلق تعداد زیاد شخصیت باعث شده او نتواند به‌خوبی و درستی به تمام شخصیت‌هایش بپردازد و زوایا وریزه کاری‌های آنان را از کار درآورد. قسمت‌های زیادی از رمان مربوط می‌شود به زندگی روزمرهٔ آدم‌هایی که بود و نبودشان هیچ تفاوتی در روند پیش‌برد رمان و وقوع حوادث آن ندارد… نویسنده در این رمان هم‌چون گزارش‌گری دقیق به تمامی زوایای زندگی مردمان سر می‌کشد و همه چیز را به‌دقت گزارش می‌دهد و دوربین‌اش همه چیز را به تصویر می‌کشد».

📚 معرفی رمان‌های برتر ایرانی به انتخاب تعدادی از اهالی کتاب:

📖 کلیدر. محمود دولت‌آبادی
📖 همسایه‌ها. احمد محمود
📖 شوهر آهوخانم. علی محمد افغانی
📖 سمفونی مردگان. عباس معروفی
📖 جای خالی سلوچ. محمود دولت‌آبادی
📖 آتش بدون دود. نادر ابراهیمی
📖 چشمهایش. بزرگ علوی
📖 سووشون. سیمین دانشور
📖 شادکامان دره‌ی قره‌سو. علی محمد افغانی
📖 دایی‌جان ناپلئون. ایرج پزشک‌زاد
📖 چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم. زویا پیرزاد
📖 تنگسر. صادق چوبک
📖 روی ماه خدا را ببوس. مصطفی مستور
📖 ملکوت. بهرام صادقی
📖 عزاداران بیل. غلامحسین ساعدی
📖 تالار آیینه. امیرحسین چهل‌تن
📖 درخت انجیر معابد. احمد محمود
📖 شازده حمام. محمدحسین پاپلی
📖 سلوک. محمود دولت‌آبادی
📖 سالهای ابری. علی‌اشرف درویشیان
📖 بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم. نادر ابراهیمی
📖 عادت می‌کنیم. زویا پیرزاد
📖 مدار صفر درجه. احمد محمود
📖 رازهای سرزمین من. رضا براهنی
📖 کولی کنار آتش. منیرو روانی‌پور
📖 فرار فروهر. اسماعیل فصیح
📖 سهم من. پرینوش صنیعی

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0