دانلود رایگان کتاب وقتی از دو حرف میزنم ازچه حرف میزنم.pdf

دانلود رایگان کتاب وقتی از دو حرف میزنم ازچه حرف میزنم.pdf,دانلود کاملا رایگان کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم؟ نوشته هاروکی موراکامی

ز دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم نوشته هاروکی موراکامی در واقع خاطرات مرتبط با دوندگی هاروکی موراکامی و نقش آن در نویسندگی و زندگی حرفه‌ای وی است. که در ادامه متنی مختصر جهت معرفی کتاب که در دسته زندگی نامه خودنوشت و غیر داستانی قرار دارد آورده شده است.

او از سی‌سالگی و تقریبا همزمان با شروع نوشتن اولین رمان‌هایش دویدن را آغاز کرده و با جدیت تمام آن را مانند یک دونده‌ی حرفه‌ای ادامه داده است، تقریبا همه‌ساله در مسابقات ماراتن و بعضا فوق ماراتن یا سه‌گانه شرکت کرده است و هر روز با برنامه‌ریزی خاص خود تمرینات سنگین انجام می‌دهد.

موراکامی در این کتاب توضیح می‌دهد که بین نویسندگی و دوندگی اشتراکاتی وجود دارد و از تفکراتی می‌گوید که حین دویدن به آنها می‌پردازد. دویدن آنقدر برای او جذاب و حیاتی است که در این مدت طولانی علیرغم خستگی‌ها، مشغله‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها هیچ‌وقت آن را ترک نکرده است. لحن کتاب بسیار ساده و صمیمی است و دریچه‌ای جدید به شناخت شخصیت موراکامی که تب خواندن آثارش اکثر کشورها را مبتلا کرده باز می‌کند.

یکی از ویژگی‌های بارز موراکامی در کتاب هایش تلاش همیشگی او برای به اشتراک گذاری علایق و خاطراتش با خوانندگان به صورت صریح وضمنی می‌باشد. وی همواره عناوین کتاب های خود را از موسیقی‌ها و یا کتاب های مورد علاقه‌اش اقتباس می‌کند، عنوان کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم نیز در اصل از کتابی با عنوان وقتی از عشق می‌گوییم، از چه می‌گوییم نوشته ریموند کارور گرفته شده است.

موراکامی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم را نوعی خاطره‌نویسی می‌داند که محور اصلی‌اش کنش دویدن است (صفحه ۱۵). اما با خواندن این کتاب، به شکل خیلی شخصی و با جزئیات زیاد، با روند شکل‌گیری هویت او به عنوان یک نویسنده و همین‌طور جهان‌بینی‌اش آشنا می‌شویم. اگر خوانندۀ ثابت آثار موراکامی باشید، وارد شدن به جهان شخصی او و شنیدن خاطراتش برایتان بسیار جذاب و تأثیرگذار خواهد بود اما اگر از طرفداران این نویسنده نباشید هم، از این کتاب لذت خواهید برد و پشتکار و سرسختی هاروکی موراکامی برایتان الهام‌بخش خواهد بود.

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

 

  • admin
  • هیچ
  • 437 views
  • 03 ژانویه 19
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0