دانلود رمان سیر عشق , رمان عاشقانه خارجی

دانلود رمان سیر عشق , رمان عاشقانه خارجی نوشته آلن دوباتن در قالب pdf

سیر عشق رمانی عاشقانه است که به کندوکاو در چگونگی بقا و پیشرفت عشق در درازمدت می‌پردازد. این رمان تلاش می‌کند آن‎چه را بعد از وقوع عشق اتفاق می‌افتد، آنرا زنده نگه می‌دارد و آنچه تحت فشارهای زندگی معمولی بر سر آرمان‌های اولیه‌مان می‌آید را بکاود؛ نتیجه‌ی آن تجربه ای داستانی، فلسفی و روانکاوانه است که ما را ترغیب می‌کند عمیقاً با شخصیت‌های رمان همذات‌پنداری کنیم و به تجربیات عاشقانه آن‌ها بیندیشیم

داستان کتاب سیر عشق

این کتاب ماجرای ربیع خان (اهل بیروت – خاور میانه) و کرستن مک لیلاند (اهل اسکاتلند) است.

کتاب به بررسی زندگی این دو نفر از ابتدای آشنایی آن ها با همدیگر می پردازد و در همه مسیر زندگی، هرآنچه اتفاق مهم که برای آن ها پیش بیاید را تحلیل و بررسی می کند.

این کتاب در پنج قسمت به شرح زیر نوشته شده است:

  • رمانتیسم
  • از آن پس
  • فرزندان
  • بی وفایی
  • فرار از رمانتیسم

در قسمتی از پشت جلد کتاب می خوانیم:

این کتاب داستان یک ازدواج است؛ از نخستین لحظات شورانگیز گرفته تا لذت ها و هراس های تعهد راستین و مشکلات عمیقی که آرام آرام در زندگی مشترک سر برمی آورند.

مترجم کتاب هم در مقدمه کتاب می گوید:

دو باتن در این رمان عاشقانه به بررسی چگونگی بقا و پیش روی عشق در درازمدت می پردازد. نتیجه آن تجربه ای داستانی، فلسفی و روانکاوانه است که ما را ترغیب می کند عمیقا با شخصیت های رمان همذات پنداری کنیم و به تجربیات عاشقانه آن ها بیندیشیم.


دیگر کتاب های آلن دو باتن:

  • کتاب جستارهایی در باب عشق
  • کتاب تسلی بخشی های فلسفه

درباره کتاب سیر عشق

شیوه نگارش این کتاب به این صورت می باشد که بعد از هر اتفاق یا حادثه مهمی نویسنده تحلیلی از آن را نوشته است. به همین خاطر به نظر من این کتاب به جای اینکه یک رمان هیجان انگیز باشد، بیشتر شبیه یک کلاس درس هیجان انگیز است.


این کتاب به ما نشون میده که عشق و ازدواج مشکلات خاص خودش را دارد و همه ما باید یاد بگیریم که چطور با این مشکلات برخورد کنیم. در واقع عشق و تشکیل زندگی مشترک به مهارت نیاز دارد و این کتاب سعی دارد این مهارت را به ما یاد بدهد.


اگرچه فکر می کنم همه موضوعات و مسائل کتاب با فرهنگ ایرانی و شیوه زندگی ما در ایران سازگار نیست اما مطالب کتاب سیر عشق فوق العاده خوب و بسیار بار معنایی زیادی دارند، به همین خاطر پیشنهاد می کنم این کتاب را دقت و حوصله بخوانید.


خواندن این کتاب را به همه بزرگسالانی که می خواهند زندگی بهتری را تجربه کنند پیشنهاد می کنم.

سیر عشق

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0