دانلود کتاب پروفسور – شارلوت برونته pdf

دانلود کتاب پروفسور – شارلوت برونته pdf , دانلود کتاب های pdf, سایت کتاب pdf

دانلود رایگان کتاب پروفسور ترجمه اسماعیل کیوانی

پروفسور /شارلوت برونته

شارلوت برونته در سال 1816 به دنیا آمد. هر چند بیش‌تر از خواهرانش عمر کرد، اما در 39 سالگی به سل مبتلا شد و درگذشت. شارلوت برونته را با رمان معروفش «جین ایر» می‌شناسند؛ «شرلی» و «ویولت» نام دیگر کتاب‌های این نویسنده هستند. «پروفسور» اولین تجربه او در نوشتن است. انتشار آن برای شارلوت چندان ساده نبود. در ابتدا نسخه اصلی این رمان از سوی ناشر رد شد، اما در سال 1857 میلادی پس از ویرایش و بازبینی، بالاخره کتاب منتشر شد.

امروزه این رمان، یکی از آثار مطرح ادبیات جهان محسوب می‌شود. «پروفسور» همچون دیگر رمان‌های شارلوت، نشان دهنده حالات روحی و درونی نویسنده است. داستان، روایت جوانی انگلیسی است که برخلاف عقیده خانواده‌اش خود را مناسب برای فعالیت در نقش یک کشیش نمی‌داند؛ بنابراین به بلژیک می‌رود و شغل معلمی را برای خود بر می‌گزیند. نویسنده در این کتاب بلوغ این مرد جوان و ماجراهای عاطفی و شغلی‌اش را در مدرسه‌ای دخترانه بیان می‌کند.

ناشر در شرح کتاب آورده است: «قهرمان داستان شغلی را که دوست ندارد رها می‌کند و در جست‌وجوی معاش و کار به سرزمینی بیگانه می‌رود. ماجراهایی را پشت سر می‌گذارد تا سرانجام عشق را تجربه می‌کند. بعد از همه تلاش‌ها، آیا می‌رسد به آنچه می‌خواهد؟ نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.»

گرچه کتاب پروفسور اولین اثر نویسنده در سال 1846 به رشته تحریر درآمده است ولی دو سال پس از مرگ وی یعنی در سال 1857 چاپ و منتشر گردید.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
در طلوع صبح سرد ژانویه با عجله از خانه خانم کینگ به طرف کلوز به راه افتادم و از خیابان سراشیب یخ زده عبور کرده و به کارخانه رسیدم. در آن هنگام با خود می‌اندیشیدم که در مورد صفات افراد چه از نظر احساسات و عواطف و چه از نظر حالت و موقعیت در زندگی آن‌ها، اوج و منتها درجه‌ای وجود دارد.

کارگران یک ساعت قبل از من به سر کار خود آمده بودند و هنگامی که به آنجا رسیدم چراغ‌های کارخانه روشن و کارها شروع شده بود. مانند همیشه به کار خود مشغول شدم. بخاری گرچه روشن بود، امّا دود می‌کرد و استیتن هنوز نیامده بود. من در اتاق را بسته و پشت میز خود قرار گرفتم، دست‌هایم را که تازه با آب سرد شسته بودم هنوز بی‌حس و کرخت بودند و تا وقتی که گرم نشده و به حال اول خود برنگشتند نتوانستم کار کنم، لذا در این مدت کوتاه به فکر فرو رفتم، موضوعی که درباره‌اش فکر می‌کردم همان «اوج تحمل مشکلات» بود. اندیشه ناراضی بودن از زندگی و مقابله با مشکلات آن.

 

  • admin
  • هیچ
  • 156 views
  • 02 آگوست 19
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0