معبد منگوپیر کراچی پرستشگاه تمساح ها

معبد منگوپیر کراچی پرستشگاه تمساح ها

🔹مردم پاکستان معتقدند تمساحهایی که در برکه معبد منگوپیر کراچی زندگی میکنند مقدس و دارای نیروهای خارق‌العاده اند. ۱۵۰ تمساح آنجا زندگی می‌کنند و كسی نميداند چگونه به معبد آورده شده‌اند.
روایت و شایعه های مختلفی راجع به تمساح ها بین مردم وجود دارد مردم تمساح ها را به نوعی به «سخی سلطان» صاحب معبد مربوط می داند. عده ای معتقدند این تمساح ها مریدان سخی سلطان بوده اند که به شکل تمساح درآمده و در نزدیکی مقبره مرادشان زندگی می کنند. بعضی هم معتقدند آنها را صوفی بزرگی به نام «بابا فرید» به سخی سلطان هدیه داده!…

روایت دیگری هم می‌گوید این تمساح‌ها در ابتدا حشره‌ای بوده‌اند که وقتی مانگوپیر یا همان سخی سلطان آنها را به آب انداخته تبدیل به تمساح شده‌اند.
مسن‌ترین و بزرگ‌ترین این تمساح‌ها 75 سال سن و حدود پنج متر طول دارد.

از ویژگی‌های این تمساح‌ها این است که طبعی آرام داشته و به کسی که وارد قلمروشان بشود حمله نمی‌کنند. افراد زیادی که با اعتقاد برای عرض ارادت به سخی سلطان از نقاط مختلف پاکستان و حتی کشورهای دیگر به معبد می‌آیند، این تمساح‌ها را مقدس دانسته و برای برآورده شدن حاجتشان برای تمساح‌ها غذا می‌آورند.

البته همه مردم نیز به این افسانه‌ها اعتقاد ندارند و صرفاً برای دیدن تمساح‌ها به این مکان می‌آیند. اگرچه این معبد نیز مثل سایر معابد تاریخ روشنی ندارد اما حداقل این امکان را به مردم می‌دهد که افسانه زنده تمساح‌ها را ببینند.

/انتهای پیام/

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0